Akce pro ministranty

Ministrantská pouť

 

10. ŘÍJNA 2020

CVILÍN

Všichni jsou zváni na Diecézní ministrantskou pouť na Cvilín. Tato pouť bude trošku odlišná, než jak jsme zvyklí, a to hlavně z důvodu stále trvající pandemie. V minulosti vždy, když se dělo něco špatného, s čím si člověk nevěděl rady, tak hledal pomoc u Boha. Mnozí také putovali na různá svatá místa, kde se utíkali pod zvláštní ochranu Panny Marie.

A tak i my chceme letos víc než se jen bavit putovat k Matce Boží Sedmibolestné, prosit o Boží smilování v této složité době a zastavení šíření pandemie a děkovat za dar uzdravení. Hlavní moto je vybráno z Druhé knihy Letopisů (7,14): Pošlu-li na svůj lid mor a můj lid se pokoří, bude se modlit a vyhledávat mě, tehdy je vyslyším z nebes, odpustím jim jejich hřích a uzdravím jejich zemi! Chceme se tedy spojit v pokorné modlitbě a vytvořit kolem Panny Marie společenství prosící Boha o jeho milosrdenství.

Přidej se i ty a putuj s námi na horu Cvilín 10. října 2020 a vezmi s sebou i své kamarády, aby nás bylo více spojených v modlitbě a bylo nás i více slyšet.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

1. PŘIHLAŠOVÁNÍ NA POUŤ

Jelikož se jedná o pouť, není potřeba se letos přihlašovat. Důležité je přijet 🙂

2. PŘIHLAŠOVÁNÍ DOBROVOLNÍKŮ

Každá ruka či noha se nám hodí a budeme rádi za jakoukoliv pomoc. Pokud jsi starší 16 let a máš chuť dát se do služby, tak se přihlaš zde. A nezapomeň to třebas říct i svým kamarádům 😉

přihlašování bude brzo spuštěné

3. PROGRAM

9:30 – 10:00 příjezd a registrace u poutního domu sv. Josefa
10:00 – 12:00 putování po stanovištích v okolí Cvilína
12:00 – oběd z vlastních zásob
13:00 mše svatá v poutním kostele za účasti otce biskupa
15:00 zakončení pouti

Věci sebou: sportovní oblečení, dobrou obuv, jídlo na celý den, láhev s pitím, pláštěnku, kartičku zdravotní pojišťovny, roušku a dobrou náladu. Ministrantské oblečení NENÍ potřeba.

Pro kněze: alba s bílou (mariánskou) štolou.

Finanční příspěvek: Chceme letos finančně pomoci těm, kterých se dotkla pandemie Covid19, proto během pouti bude příležitost přispět na tento účel; díky za každý penízek 🙂

V případě velice nepříznivých podmínek nebo nových pravidel vyhlášených státními orgány v důsledku pandemie Covid19 bude průběh akce upřesněn.

4. DOPRAVA

Parkování možné na Cvilíně nebo v Krnově na veřejných parkovištích.

PLAKÁT

Ke stažení zde.

 

 

 

MINIFOR 2020

Czech CS English EN French FR German DE Polish PL Russian RU Slovak SK Spanish ES