25. 4. 2024

Bolatická schola

Vedoucí Marie Křesťanová
Schůzky neděle 9:00 na faře

Kdo zpívá, dvakrát se modlí

Poslední březnovou neděli jsme dopoledne vyrazili s rodiči a kamarádkami ze scholy do Hlučína, kde se v kostele sv. Jana Křtitele sloužila v 10 hodin mše svatá za scholy z Prajzké. Jela s námi i naše vedoucí Maruška a musím říct, že to bylo moc pěkné i povedené setkání. Mše svatá se nesla v duchu výroku, který je připisován sv. Augustinovi: „Kdo zpívá, dvakrát se modlí.“ Celou mši svatou doprovázely krásné zpěvy a bohatý hudební doprovod hlučínské scholy. I my jsme se při mši svaté mohli aktivně zapojit svým zpěvem, čtením přímluv a přinášením darů. Po mši mohli účastníci setkání ochutnat guláš a buchty na faře u kostela. Tímto bych chtěla poděkovat všem organizátorům akce a povzbudit i další děti, které by chtěly začít zpívat v kostele, aby se nebály a přišly v neděli v 9:00 hodin na faru, kde míváme pravidelné zkoušky a zažíváme hodně legrace.
Magdaléna Pavlíková

ROMEO A JULIE, poselství lásky

Jedno lednové nedělní odpoledne jsme s paní Maruškou a děvčaty ze scholy vyrazily do Ostravy. Naším cílem byl romantický muzikál na motivy hry Williama Shakespeara – ROMEO A JULIE, poselství lásky – uváděný v Divadle Jiřího Myrona.

Představení se nám moc líbilo. Krásná a strhující hudba, úžasné herecké a pěvecké výkony všech účinkujících, to vše, spolu s nádhernými Shakespearovými verši, v nás zanechalo hluboký dojem.

Celou cestu domů jsme si o tom povídaly a zářily radostí. Bylo to velice krásně strávené odpoledne, za které moc děkujeme, a už teď se těšíme na nějakou příští společnou akci.

Za scholu Dorka Straková