20. 4. 2024

Římskokatolická farnost Bolatice oznamuje, že vzhledem k novým nařízením Vlády České republiky souvisejícími s pandemií nemoci Covid-19 a omezením volného pohybu osob jsme od čtvrtku 22. října 2020 nuceni přistoupit k těmto opatřením:

1) Mše svaté budou slouženy bez účasti věřících. Odslouží je otec Lesław soukromě na úmysly, na které byly přijaty.

Platí dispens od osobní účasti na nedělní mši svaté. Využívejte příležitosti sledovat mši svatou prostřednictvím křesťanských sdělovacích prostředků.

2) Pohřebních mší svatých se může účastnit maximálně 10 lidí.

3) V pondělí 2. listopadu, na Památku všech věrných zemřelých, měla být sloužena mše svatá za zesnulé, jejichž jména na lístcích jsme každoročně mohli vkládat do krabičky. Úmysly za naše zemřelé si můžeme napsat na papír a ponechat doma. Otec Lesław mši svatou toho dne na všechny tyto úmysly odslouží bez účasti věřících.

4) Plánované nedělní adorace Nejsvětější Svátosti Oltářní a podávání svatého přijímání farníkům mimo mši svatou nemůžeme vzhledem k aktuálním vládním nařízením uskutečnit.

5) Až do odvolání se nebudou scházet společenství naší farnosti a nebudou ani pobožnosti. Není rovněž možné pokračovat v přípravě biřmovanců (ti se budou vzdělávat doma formou samostudia z knih, které obdrželi).