25. 6. 2024

Nejen pro školáky a středoškoláky, ale také pro mladší děti i jejich rodiče se připravuje Biblický den ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Odborným garantem akce naplánované na sobotu 9. listopadu, je biblista P. ThLic. Marek Kozák ThD. Součástí akce bude také 8. ročník Biblické olympiády.

Biblický den nabídne poučení i zábavu pro všechny generace. Na jeho realizaci se podílí Katechetické a pedagogické centrum, Centrum pro mládež, Centrum pro rodinu a sociální péči, České katolické biblické dílo i Česká biblická společnost. Na událost je však nutné se předem přihlásit, aby organizátoři mohli připravit vše pro zájemce o tuto jedinečnou akci. Přihlášky na https://www.doo.cz/prihlaska/ do 20. října 2019.

Příspěvek na oběd je 70 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.

Program nabídne řadu aktivit a překvapení. Dospělí se mohou těšit na odborné přednášky, děti pak na různé hry, soutěže a scénky. Připraveny budou také tvůrčí dílny na téma Bible. Závěr dne bude patřit mši svaté.

Součástí Biblického dne bude také Biblická olympiáda. Na ni se mohou zájemci začít připravovat okamžitě. Materiály ke studiu najdou soutěžící ve starozákonní knize Exodus a v evangeliu sv. Matouše. Organizátoři radí přečíst nejen tyto knihy, ale také odborné úvody, které slouží k uvedení do jejich četby. U knihy Exodus včetně II. části, které se týkají 23. až 40. kapitoly této druhé biblické knihy.

Na Biblickou olympiádu se mají hlásit tříčlenná družstva. Více na www.biblickaolympiada.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský