25. 6. 2024

Ostrava/Limburg – Přímý přenos slavnostní bohoslužby z katedrály v německém Limburgu, nabídne v neděli 15. září ve 14.00 hodin svým divákům televize Noe. Ještě o hodinu dříve, ve 13.00 hodin, odvysílá televize Noe dokument o novém blahoslaveném, který působil také ve Strahovicích na Hlučínsku.

Hlavním celebrantem mše svaté, při níž bude blahořečen P. Richard Henkes, SAC, bude švýcarský kardinál Kurt Koch. Při bohoslužbě prohlásí v zastoupení papeže Františka německého kněze blahoslaveným.  

Koncelebrantem při této slavnosti bude ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David a světíci biskup olomoucký Antonín Basler.

Sledování TV NOE živě:https://www.tvnoe.cz/live

 

Poutníci se vydají na cestu již zítra

Již v pátek 13. září se vydají na cestu poutníci z Hati a Strahovic, kde P. Richard Henkes v době 2. světové války působil. Čtyřdenní diecézní pouť na blahořečení, kterou organizuje farnost Hať u Hlučína, zavede poutníky také na další zajímavá místa v Německu. 

První den cesty mají naplánovanou zastávku v Budyšíně (Bautzen). Navštíví místní katedrálu sv. Petra, zříceninu chrámu sv. Mikuláše, srbský hřbitov i bývalou věznici tajné služba STASI. Z oblasti obývané lužickými Srby, se přesunou autobusy do Porýní. V sobotu 14. září si prohlédnou město Koblenz a na programu je mimo jiné také projížďka lanovkou na vrch s tvrzí Ehrenbreitstein.

Cestou do Limburgu se poutníci z Hatě zastaví v neděli 15. září ještě ve městě Schönstatt, kde má kořeny mariánské Schönstattské katolické hnutí. Po prohlídku poutního místa Panny Marie třikrát Obdivuhodné, čeká výpravu město Limburg. 

Mučedník lásky oslovuje Němce, Poláky i Čechy

Blahořečení P. Richarda Henkese, SAC, není významou událostí jen pro německou diecézi, odkud tento Mučedník lásky pochází, ale také pro Polsko a Českou republiku, kde tento kněze působil. Radost z nového blahoslaveného má rovněž kongregace pallotinů, jejímž byl P. Richard Henkes členem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský