Boží Tělo: Papež bude celebrovat ve Vatikánu v neděli 14. června

Papež František při slavnosti Těla a Krve Páně ve farnosti sv. Moniky v Ostii, 3. června 2018

 

Letošní Boží tělo bude papež František slavit ve Vatikánu při bohoslužbě celebrované při oltáři Katedry ve Svatopetrské bazilice. Zakončí ji eucharistická adorace a svátostné požehnání.

Slavnost Těla a Krve Páně se bude ve Vatikánu slavit v neděli 14. června. Liturgie za přítomnosti asi padesátky věřících začne v 9.45 a zakončí ji adorace a svátostné požehnání, podobně jak bylo zvykem v závěru mší v Domě sv. Marty v době karantény.

Připomeňme, že v loňském roce předsedal papež mši ze slavnosti Corpus Domini před kostela P. Marie Těšitelky v římské čtvrti Casal Bertone a v roce 2018 na náměstí před kostelem sv. Moniky v Ostii. V prvních čtyřech letech pontifikátu sloužil mši v den slavnosti, připadající podle římského kalendáře na čtvrtek po neděli Nejsvětější Trojice, v bazilice sv. Jana na Lateránu, po níž následovalo procesí k bazilice P. Marie Větší (Santa Maria Maggiore).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský