25. 6. 2024

Některá přání splnit nedokážeme, jiná ano! Další ročník Mikulášské nadílky je tady. Pomozte nám vykouzlit úsměv na tvářích dětem, jenž musí vyrůstat ve špatných podmínkách. Letos bychom rádi pomohli dětem žijícím v blízkosti bojů na východě Ukrajiny a také potřebným dětem z Žytomyrské oblasti. Dětí je celkem 51 a jejich konkrétní přání si můžete přečíst na kartičkách níže. Dárky se dětem na Ukrajině dávají 19. prosince v rámci svátku sv. Mikuláše, do té doby je chceme vybraným dětem obstarat a doručit.

I v roce 2021 pokračujeme ve velmi úspěšném a smysluplném projektu Mikulášská nadílka. Navazujeme tak na předchozí čtyři ročníky, kdy jsme spolu s vámi mohli obdarovat děti žijící v bojových zónách na východě Ukrajiny. Budeme se snažit splnit přání nejen dětem z bojových zón na východě Ukrajiny, kde stále probíhá ozbrojený konflikt, který ovlivňuje životy mnoha lidem, ale také potřebným dětem z velmi chudé Žytomyrské oblasti. V tomto regionu, nedaleko nechvalně známého Černobylu, v posledních letech nově intenzivně působíme i v rámci jiných projektů (např.: Adopce na dálku), jelikož jsme se při osobních návštěvách přesvědčili, v jak hrozných a nevyhovujících podmínkách některé potřebné děti a jejich rodiny žijí.

Spolu s vámi bychom rádi obdarovali 26 dětí, žijících v blízkosti fronty na východě Ukrajiny a 25 potřebných dětí z velmi chudé Žytomyrské oblasti.

Zvuky nočního ostřelování, pobyt ve sklepě při svíčkách jen s nejnutnějšími zásobami, nemožnost hrát si volně kdekoliv venku kvůli zaminovaným oblastem. To je realita mnoha dětí žijících v blízkosti frontové linie na východě Ukrajiny. Osmiletý Andrijko by si přál, aby se už nemusel se sourozenci a rodiči před válkou schovávat ve sklepě. Některá přání těchto dětí splnit nedokážeme… Jiná ano… Pro nejpotřebnější děti, které kvůli války ztratily bezstarostné dětství, pořádá od roku 2017 Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské Mikulášskou nadílku. Cílem je obdarovat potřebné děti a přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých žijí.

“Loni se nám díky štědrosti dárců podařilo získat na nadílku přes 200 tisíc korun. To nám umožnilo obdarovat mnohem více dětí a namísto plánovaných 50 jich bylo nakonec třikrát tolik. Na 150 balíčků jsme rozdali v Doněcké oblasti blízko frontové linie a poprvé také ve velmi chudé Žytomyrské oblasti,“ shrnuje loňského Mikuláše Miroslav Hodeček, vedoucí humanitárního střediska.

V Mikulášské nadílce je tento rok zařazeno 51 dětí. 26 jich žije v blízkosti bojových zón na východě Ukrajiny a 25 jich pochází z Žytomyrské oblasti. A o čem sní děti z Ukrajiny? „Nejvíce si děti psaly sv. Mikuláši o hračky, teplé oblečení nebo jízdní kola, třeba jako čtyřletý Oleksandr z Bykivky, který by moc rád dostal kolo s přídavnými kolečky,“ říká Miroslav Hodeček.

Seznam všech dětí a jejich přání naleznou zájemci na webových stránkách www.adoptujsi.cz a zapojit se příspěvkem na pořízení konkrétního dárku je možné do 15. prosince.

Mikulášská nadílka bude dětem předána na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. prosince.

Jak se můžete zapojit do mikulášské nadílky?

Příspěvek na nákup konkrétního dárku

Udělejte radost konkrétnímu dítěti, vyberte si přání na webových stránkách a dejte nám vědět, komu chcete splnit přání. Můžete nás kontaktovat e-mailem:

veronika.mechova@dchoo.charita.cz, nebo telefonicky: 733 741 216. Přání pro Vás rezervujeme.

Přispět na konkrétní dárek je možné do 15. 12. 2021.

Finanční dar

Přispět libovolnou částkou je možné na transparentní účet: 2800779701/2010 s variabilním symbolem 999. Za vybrané finanční prostředky nakoupíme dárky na Ukrajině a předáme je dětem.

Finanční dary můžete zaslat do 15. 12. 2021.

Darujme.cz

Stačí 3 kliknutí a nadílka rozsvítí oči dalším dětem. Přes portál darujme.cz můžete přispět konkrétní částkou. Výzva je otevřená do 19. 12. 2021.

Za takto vybrané prostředky koupíme na Ukrajině dárky dětem, které nebudou mít konkrétního dárce.

Diecézní charita ostravsko-opavská poskytuje zdravotní a sociální služby v Moravskoslezském kraji
a části Jesenicka od roku 1997. Bez ohledu na věk, vyznání nebo původ pomáhá místním lidem prostřednictvím 18 oblastních Charit ve více než 160 zařízeních.

V rámci Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce realizuje projekty na Ukrajině
a v Moldavsku. Podporuje zde děti i seniory v projektech Adopce na dálku a Důstojný život, angažuje se v pomoci obětem válečného konfliktu (potravinové balíčky, pomoc raněným, materiální pomoc), aj. Na Ukrajině působí 16. rokem

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský