21. 2. 2024

 Silná bouře doprovázená tornádem zpustošila ve čtvrtek 24. června obce na Hodonínsku a Břeclavsku. Zanechala po sobě nevídanou spoušť, oběti na životech a stovky zraněných, kterým pomáhají záchranáři z celé České republiky, z Rakouska a Slovenska.

Na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku vyhlásila Diecézní charita Brno finanční sbírku. Přispět je možné převodem na účet sbírkového konta nebo prostřednictvím dárcovské SMS zprávy.

Biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil mimořádnou sbírku a vyzývá k pomoci

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil v pátek 25. června ráno mimořádnou kostelní sbírku na pomoc obětem přírodního živlu. Uskuteční se v neděli 27. června 2021 v kostelích brněnské diecéze.

„Na tuto neděli 27. června 2021 vyhlašuji mimořádnou sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou, zvláště v oblasti jihovýchodní Moravy. Vyzývám ve farnostech také dobrovolníky, zdravotníky a všechny, kteří by mohli účinně pomoci s odstraněním následků včerejší živelné pohromy, aby se zapojili. Děkuji všem, kteří pomohou, i všem, kteří přispějí finančně. Děkuji také těm, kteří se za lidi v postižených oblastech modlí. Jsem s vámi všemi spojený v modlitbě,“

vzkazuje biskup Vojtěch Cikrle.

Zdroj: FB Diecézní charity Brnowww.biskupstvi.cz

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský