Dopis pro rodiče žáků 3. tříd

Vážení rodiče,

                                                                                                 

 

situace v našem státě v souvislosti s pandemií se nevyvíjí příliš příznivě. Přesto věříme, že pokud bude situace v pořádku, pak by se 1. svaté přijímání mělo uskutečnit jako tradičně na Slavnost Nejsvětější Trojice, tzn. v neděli 30. května 2021 v 10:00 hodin. Svatá zpověď pro děti třetích tříd bude v sobotu 22. května v kostele. Od 13:00 hodin se začnou zpovídat děti ze třídy 3.A a od 14:00 hodin děti ze třídy 3.B. Vše se ovšem bude odvíjet od aktuálních opatření Vlády ČR a především v oblasti školství.

Podmínkou k 1. svatému přijímání je svatý křest. Pokud Vaše dítě bylo pokřtěno v Bolaticích, je nutno podat informaci, kdy tomu tak bylo (stačí rok křtu). Pokud bylo Vaše dítě pokřtěno v jiné farnosti, je nutno si v dané farnosti zajistit potvrzení o křtu (nejedná se o památku na křest). V obou případech, prosím, podejte nejpozději do konce měsíce dubna požadovanou informaci na tel. čísle 728 733 409.

Děti 3. tříd dostávají texty k přípravě elektronickou cestou, kde mají vždy téma a zamyšlení nad ním. Vybízím Vás, rodiče, k tomu, abyste s dětmi tyto texty probírali, o víře také rozmlouvali a sledovali online přenosy mší svatých nebo přišli na mši svatou do kostela.

O dalším postupu v souvislosti s 1. svatým přijímáním budete včas informováni.

Děkujeme za pochopení a vstřícnost

V Bolaticích 1. 3. 2021

P. Lesław R. Mazurowski

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský