Květen v hnutí křesťanských matek

Chvála Kristu.

Milé maminky,

zdá se, že kolem nás se děje mnoho znepokojujících událostí. Ano, je tomu tak. Ale myslím, že ještě více znepokojující je spíše to, co nejde vidět na první pohled, než to, co nám denně předkládají média.  Modlete se za to, abyste viděly, co je podstatné, co nebezpečné pro vaše děti, co vás pod rouškou zdánlivého dobra odvádí od Boha. Každá máme mnoho svých osobních pokušení, ale jsou i útoky zlého, které máme společné. Aktuálně např. to, že ve čtvrtek 29. 4. se mimo jiné bude znova hlasovat o tom, jestli v ČR skončí institut manželství, tak jak jej známe. V případě jeho redefinice skončí i rodičovství, jak jej známe. Souhlasím s tím, co píše paní Jochová, a to že: “…Se jedná o zásadní kulturní revoluci! A že stát by přijetím dal najevo, že pro děti není důležité mít mámu a tátu, ale v podstatě libovolnou kombinaci LGBT osob…” (Více včetně petice zde: https://alipro.cz)


Podívejte se z okna. Jsme v nádherném ročním období, vše se probouzí k životu. I fyzicky pociťujeme, že krásné, teplé dny jsou konečně tady. My jsme díky zmrtvýchvstání Ježíše také pozváni k životu. Neseni na vlně Božího milosrdenství, nyní očekáváme seslání Ducha svatého. Nechme se tedy nést a obdarovat Duchem svatým všude tam, kde cítíme svou vyprahlost a chudobu. 

Vždyť jsme uvěřili, že Bůh je Pánem života. Buďme tedy i my dobré mysli a vstupujme do všeho jako děti naděje. Nenechme si vzít víru, naději a lásku, i kdyby bylo kolem nás ještě mnohem hůře. “Žijte proto jako děti světla – ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda; zkoumejte, co se líbí Pánu. Nepodílejte se na neužitečných skutcích tmy, naopak je nazývejte pravým jménem. O tom, co oni dělají potají, je odporné i jen mluvit.” (Ef 5, 9–12)

Můžete se s námi spojit v modlitbě matek na Proglase 9. 5. v 18:00 h. Maminky, co jsou vedoucí skupinek, prosím, aby se snažily obnovit i scházení ve skupinkách, co nejdříve to bude možné. Vnímáme, že je to důležité, neztrácejme tedy čas a vše kolem vložme do modlitby.

V červnu pak vyjde nový zpravodaj (č. 84).

Posílám srdečný pozdrav všem Markéta

—–

Markéta Klímová
národní koordinátorka
Modlitby matek hnutí – křesťanských matek
www.modlitbymatek.cz
tel. 774 618 822

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský