MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

 

Mikulášská nadílka potěší potřebné děti na Ukrajině i v roce 2020

Mikulášská nadílka potěší potřebné děti na Ukrajině i v roce 2020

Zapojte se do dalšího ročníku Mikulášské nadílky a pomozte nám vykouzlit úsměv na tvářích dětem, které vyrůstají ve špatných podmínkách. Letos bychom rádi pomohli dětem žijícím v blízkosti bojů na východě Ukrajiny a také potřebným dětem z Žytomyrské oblasti. Dětí je celkem 50 a jejich konkrétní přání si můžete přečíst v odkazu níže. Dárky se dětem na Ukrajině dávají 19. prosince v rámci svátku sv. Mikuláše, do té doby je chceme vybraným dětem obstarat a doručit. Prostředky na dárky pro děti vybíráme do 15. prosince!

I v roce 2020 pokračujeme ve velmi úspěšném a smysluplném projektu Mikulášská nadílka. Navazujeme tak na předchozí tři ročníky, kdy jsme spolu s vámi mohli obdarovat děti žijící v bojových zónách na východě Ukrajiny. Letos nám všem situaci komplikuje situace způsobená šířením nemoci COVID-19, ale i přesto jsme se rozhodli Mikulášskou nadílku uspořádat, jelikož si uvědomujeme, jak je pro obdarované děti důležitá. Kvůli nemožnosti převézt a předat dárky dětem osobně, vybíráme pouze finance, které předáme našim partnerům na Ukrajině, jenž balíčky obstarají a předají konkrétním dětem.

Další změnou je zařazení nové oblasti, kde dárečky rozdáme. Budeme se snažit splnit přání nejen dětem z bojových zón na východě Ukrajiny, kde stále probíhá ozbrojený konflikt, který ovlivňuje životy mnoha lidem, ale také potřebným dětem z velmi chudé Žytomyrské oblasti. V tomto regionu, nedaleko nechvalně známého Černobylu, v posledních letech nově intenzivně působíme i v rámci jiných projektů (např.: Adopce na dálku), jelikož jsme se při osobních návštěvách přesvědčili, v jak hrozných a nevyhovujících podmínkách některé potřebné děti a jejich rodiny žijí.

Spolu s vámi bychom rádi obdarovali 25 dětí, žijících v blízkosti fronty na východě Ukrajiny a 25 potřebných dětí z velmi chudé Žytomyrské oblasti.

Konkrétní přání dětí naleznete na níže uvedeném odkazu. Poměrně dost dětí si přeje IT techniku, jelikož žádné komunikační zařízení doma nemají a nemohou se tedy distančně učit. Distanční výuka na Ukrajině probíhá od října 2020:

https://www.adoptujsi.cz/kdo-jsme/mikulasska-nadilka-2020/

Za každou korunu, kterou darujete jsme vám moc vděční! Udělejme spolu pěkný závěr roku alespoň těmto několika málo dětem, které často ani nerozumí, co se kolem nich děje, ale musí v těchto podmínkách vyrůstat.

Český Mikuláš přijel v prosinci 2019 i do frontové vesnice Pervomajske. Foto: Miroslav Hodeček, SHPaRS

Rozdávání Mikulášských balíčků ve vesnici Mykolajivka v prosinci 2019. Foto: Miroslav Hodeček, SHPaRS

Mikulášské dárečky dostaly všechny děti. Mariupol, prosinec 2019. Foto: Miroslav Hodeček, SHPars

Mgr. Miroslav Hodeček ml.

Koordinátor rozvojových projektů
Tel.: 599 525 946 E-mail: miroslav.hodecek.ml@dchoo.charita.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský