Ministrantská pouť na Cvilíně nebude. Nouzový stav její realizaci neumožní

 Bylo to dobře zapamatovatelné datum: 10. 10. 2020. Termín Ministrantské pouti na poutním místě Cvilín u Krnova však spadá do nouzového stavu a akce musí být zrušena. “Vzhledem k usnesení vlády České republiky ze dne 30. září 2020 s účinností od 5. října 2020, které omezuje účast na bohoslužbách v počtu 100 osob a zároveň zakazuje hromadné akce v počtu vyšším jak 20 osob ve vnějších prostorech, jsme byli nuceni plánovanou 21. ministrantskou pouť na Cvilíně zrušit,” informoval diecézní kaplan pro ministranty P. Jakub Dominik Štefík.


ministrantiMistek


Zároveň poděkoval všem, kdo akci připravovali. “Díky všem, kteří se podíleli na přípravě pouti, kteří iniciovali ministranty ve farnosti a kteří nás podporují. Velice se omlouváme za komplikace, které jsou s tímto zrušením spojené. Věříme, že v příštím roce, kdy naše diecéze slaví jubileum, se budeme moci setkat, společně putovat a modlit se,” dodal Štefík.

Diecézní ministrantská rada všem ministrantům posílá povzbuzující vzkaz: “Všem ministrantům přejeme radost ze služby, odvahu a ochotu sloužit v nastalé situaci jako sv. Tarsicius a Boží požehnání s přáním brzkého setkání na dalších ministrantských akcích.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský