Čtyřicet modlitebních úmyslů na čtyřicet postních dnů. Ve spolupráci se slovenskými saletiny připravila Diecéze ostravsko-opavská jednoduchou postní aktivitu.

Spojme se každý den k modlitbě na společný úmysl.

„Postní doba je každoroční výzvou k obnově naší víry, kterou můžeme naplnit různým způsobem. Chci vás v té letošní postní době pozvat k velmi konkrétní a jednoduché modlitební výzvě,“ těmito slovy začíná zvací video, ve kterém biskup Martin David modlitební výzvu představuje. Princip je prostý:

Přečíst si evangelium na daný den (najdete zde: https://www.vira.cz/nedelni-liturgie)

Pomodlit se desátek růžence s úmyslem, který s úryvkem evangelia souvisí

Přidat jakoukoli modlitbu na úmysl papeže Františka

Takto můžeme kráčet jako diecéze postní dobou společně. Kdo nestihl začátek, může se k modlitbě připojit kdykoliv během šesti postních týdnů

Postní doba má kromě modlitby ještě dva další pilíře: sebezápor a dobročinnost. Jak je rozvineme, záleží na každém. „Darem pro druhé mohou být naše otevřené srdce a oči. Vnímavá a citlivá pozornost k tomu, co druzí právě potřebují,“ píší biskup Martin a ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo k letošnímu ročníku iniciativy Postní almužna. Papírové pokladničky jako jednu z možných nabídek postní dobročinnosti najdete v těchto dnech v kostelích..

Soubory s rozpisem úmyslů a úryvků si můžete stáhnout a vytisknout z těchto souborů:

Verze pro tisk na A4

Verze pro tisk na A3

Zkus v postní době ze svého života něco odstranit, co ti bere čas a co není tak důležité a potřebné. A do uvolněného prostoru vpusť Boha...

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský