Na slavnost Porciunkule zavítá do Jablunkova biskup Kusy ze Středoafrické republiky

 

 Svátek Panny Marie, Královny andělů, zvaný též Porciunkule a spjatý se získáním plnomocných odpustků, oslaví v pondělí 2. srpna jablunkovské alžbětinky a krnovští a opavští minorité.

Porciunkule je vžité jméno pro kapli Panny Marie Andělské vzdálené asi 4 km od Assisi, v níž 3. října 1226 zemřel sv. František z Assisi. Slovo „porciunkule“ vychází z latinského Portiuncula a znamená „malý pozemek“. Členové řádů a kongregací s františkánskou spiritualitou si každoročně připomínají posvěcení kostelíku Porciunkule vždy 2. srpna. K získání odpustků je předepsaná návštěva kostela františkánské rodiny, spojená s modlitbou Páně a modlitbou Věřím v Boha. Kromě toho je třeba splnit tři podmínky: být v milosti posvěcující, přijmout Eucharistii a pomodlit se na úmysl Svatého otce.

Krnovští menší bratři sv. Františka připravují na pondělí 2. srpna Porciunkulovou pouť na Cvilíně. Poutní mše sv. bude na tomto poutním místě sloužena v 18.00. Už v 7.00 ale oslaví tento svátek i ve svém klášterním kostele dole ve městě.

Jejich spolubratři z Opavy budou porciunkulové mše svaté sloužit v 7.00, 8.00, 9.30 hodin a v 17.00 hodin.

 

 

U sester sv. Alžběty v Jablunkově bude možností k účasti na poutní mši sv. ke cti Panny Marie, Královny andělů, ve stejný den více:

Jablunkovské pouti bude předcházet duchovní obnova, jež proběhne od 29. do 31. 7. Povede ji o. Symplicjusz, OFM, a její téma zní Snoubenec Nejsvětější Panny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský