Novény ke sv. Melicharovi a k blahořečení P. Richarda Henkese, SAC

Ostrava – Farnosti ostravsko-opavské diecéze se budou od 23. srpna modlit novénu ke sv. Melicharu Grodeckému. Od 6. září se diecéze bude modlit novénu předcházející blahořečení P. Richarda Henkese.

Modlitbou devítidenní pobožnosti se naše diecéze připojí k uctění 400. výročí mučednické smrti Košických mučedníků. Jedním ze tří zavražděných kněží byl právě těšínský rodák Melichar Grodecký. Jeho památku si každý rok připomínají těšínské farnosti na obou stranách řeky Olše/Olzy.

V letošním roce budou ostatky světce v neděli 1. září přenášeny z Českého Těšína do Polska, kde bude v kostele sv. Maří Magdaleny slavena mše svatá za přítomnosti biskupů z obou zemí. Jubileum 400 let od mučednické smrti si řadou aktivit připomínají kromě diecéze bielsko-żywiecké také farnosti košické arcidiecéze.

Devět dnů před blahořečením 

Druhou novénou, kterou se budeme na začátku září modlit, je novéna předcházející blahořečení P. Richarda Henkese. Text novény vydalo nakladatelství Pallotti-Verlag Friedberg již v roce 2008 a podíleli se na ní kněží – pallotini, kteří se rovněž angažovali v přípravném procesu vedoucím k beatifikaci jejich spolubratra.

P. Richard Henkes bude blahořečený v německém Limburgu v neděli 15. září a novénu se ve farnostech začneme modlit přesně devět dní před touto událostí v pátek 6. září.

Text novény v českém jazyce se připravuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský