Online formační setkání pro přisluhovatele eucharistií 16. 3. na Zoom a YouTube

Institut pro liturgickou formaci Liturgie.cz připravil další online formační setkání. Tentokrát bude připravené pro ty, kdo jsou pověřeni službou mimořádného přisluhovatele eucharistií. K setkání prostřednictvím internetu se lze připojit v úterý 16. března od 20.00 hodin přes platformu Zoom nebo sledovat formou živého vysílání na YouTube.

„Srdečně zveme ty, kdo při liturgii slouží podáváním eucharistie nebo donášejí svaté přijímání nemocným, na on-line formační setkání. Smyslem tohoto setkání je lépe porozumět kráse eucharistie, připomenout si praktické úkoly podávajícího a sdílet vlastní zkušenosti ze služby,“ uvádí pořadatelé. 

Služba podávajících eucharistii

K účasti není nutné se přihlásit. Na stránkách Liturgie.cz se 16. 3. v 19:50 zobrazí aktivní link na připojení

Základní informace

Srdečně zveme ty, kdo při liturgii slouží podáváním eucharistie nebo donášejí svaté přijímání nemocným, na on-line formační setkání, které se uskuteční v úterý 16. března ve 20:00 přes zoom a youtube. Smyslem setkání je lépe porozumět kráse eucharistie, připomenout si praktické úkoly podávajícího a sdílet vlastní zkušenosti ze služby. 

Setkání pořádá Liturgie.cz – Institut pro liturgickou formaci. 

On-line spojení 

K účasti není nutné se hlásit.

V 19:50 zde naleznete link pro spojení. 

Témata a přednášející 

Setkání je tvořeno třemi malými přednáškami v délce 15 minut a následnou diskusí. 

1) Eucharistická víra

Pavel Frývaldský, Katolická teologická fakulta UK 

Nauka o svátosti eucharistie tvoří vrchol křesťanské víry a je také nezbytným základem pro službu těch, kdo eucharistii rozdělují či donášejí bratřím a sestrám. 

2) Eucharistická služba

Mons. Jan Mráz, Delegát pro liturgii BB

Podávání svatého přijímání v kostele nebo jeho donášení nemocným je skutečnou liturgií, která oslavuje Boha a posvěcuje člověka. Praktická pravidla, kterými se tato služba řídí, pomáhají v jejím správném vykonávání. 

3) Eucharistická spiritualita 

Mons. Jan Vokál, Liturgická komise ČBK

Praktická služba není nikdy odtržena od celku života. Každý život křesťana, o to více služebníka svatého přijímání, má mít eucharistický charakter.

4) Diskuse

Diskusi moderuje Radek Tichý.

Uložte si událost do kalendáře 

Soubor vcs

Soubor ics

Soubor msg

Podpora 

Chcete-li podpořit činnost Liturgie.cz, můžete tak učinit zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský