25. 6. 2024

Papež lékařům: Jste neoslavovanými hrdiny pandemie

Papež František prostřednictvím krátkého videa oslovil lékaře a ošetřovatele ve svojí vlasti u příležitosti tamějšího Dne ošetřovatelů (21.11.) a Dne lékařů (3. 12.), připadajích na tyto dny.

„Jste neoslavovanými hrdiny této pandemie. Kolik z vás jen věnovalo svůj život, aby bylo nablízku nemocným! Děkuji za tuto blízkost, děkuji za vlídnost, děkuji za profesionalitu, s níž pečujete o nemocné,“ řekl papež v krátkém videoposelství ze svého bytu v Domě sv. Marty, zveřejněném na internetových stránkách Argentinské katolické informační agentury (AICA).

„Chci být blízko všem lékařům a ošetřovatelům zejména v této chvíli, kdy nás pandemie volá, abychom byli nablízku všem trpícím mužům a ženám – pokračoval papež František. – Modlím se za vás a prosím z celého srdce Pána, aby žehnal každému z vás a vašim rodinám a provázel vás ve vaší práci a problémech, s nimiž se můžete střetávat. A nezapomeňte se modlit za mne,“ končil Svatý otec přibližně minutové poselství vložené do videoreportáže ke zmíněnému Dni ošetřovatelů, kterou zpracovala Komise pro pastoraci ve zdravotnictví při Argentinské biskupské konferenci pod vedení mons. Alberto Bochatey.

Zdroj: Vatican News

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský