19. 5. 2024

Zlaté Hory – Poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor mělo v sobotu 19. září přivítat poutníky z Česka, Polska i Německa. Tradiční Pouť národů, která se slaví od vysvěcení poutního místa v roce 1995, se však letos neuskuteční. Po zvážení rizik spojených s šířením nemoci Covid-19 se na zrušení společné pouti dohodli představitelé ostravsko-opavské a opolské diecéze. 

MariaHilfKostel

Poutí národů každoročně vrcholí poutní sezóna. Pouť je hojně navštěvována právě věřícími z opolské diecéze včetně členů německé menšiny, která se na polském území okolo města Opole zachovala i po 2. světové válce. V roce 2020 si poutní místo připomíná 25 let od posvěcení nového kostela, který byl postaven na místě původní poutní svatyně, která byla v 70. letech 20. století zničena na příkaz totalitní komunistické moci. 

Foto: Michael Bujnovský/Člověk a Víra

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský