25. 4. 2024

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v úterý 5. července od 10.30 hlavní mši svatou z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě, kterou zde budou slavit čeští a moravští biskupové. Hlavním celebrantem a kazatelem letos bude kardinál Michael Czerny, jeden z blízkých spolupracovníků papeže Františka a také rodák z Brna. Tutéž bohoslužbu lze sledovat i prostřednictvím Českého rozhlasu (stanice Vltava).

Také televize Noe odvysílá v úterý od 10.30 mši svatou z cyrilometodějské pouti na Velehradě. Ze stejného místa nabídne ve středu od 17.00 i přenos mše svaté, kterou budou biskupové ČR slavit s účastníky Národního synodálního setkání. Zbytek týdne pak na Noe patří Katolické charismatické konferenci probíhající v Brně: mše svaté z ní odvysílá ve čtvrtek, pátek a sobotu vždy v 16.45 a v neděli od 11.00.

V nabídce Radia Proglas je mše svatá řazena v úterý od 8.30, ve velehradské bazilice se při ní sejdou novokněží ČR. I zde pak zbytek týdne bude patřit Katolické charismatické konferenci s bohoslužbami ve čtvrtek, pátek a sobotu od 16.45 a v neděli od 11.00. Během týdne také stanice zve k modlitbě růžence: v pondělí a středu od 18.00 a v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30. V pátek od 15.10 pak Proglas zve k modlitbě korunky k Božímu milosrdenství.

Televize Noe

úterý 5. 7., 10.30: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

středa 6. 7., 17.00: mše svatá s účastníky Národního synodálního setkání na Velehradě

čtvrtek 7. 7., 16.45: mše svatá z Katolické charismatické konference v Brně