20. 2. 2024

Tři krále v ulicích doplní online koleda i pokladničky na veřejných místech

Vysoušeče a úklidové prostředky pro lidi zasažené povodní. Nové elektricky polohovatelné postele pro půjčovnu pomůcek. Nutné opravy domova pro seniory. Podpora zdravotních sester pečujících o nemocné a umírající. To jsou některé z projektů, které se podařilo na Hlučínsku realizovat díky výtěžku Tříkrálové sbírky 2021. Výrazně jej ovlivnila epidemie koronaviru, ale i přesto se na Hlučínsku vybralo neuvěřitelných více než 1,7 mil. Kč.

Je jisté, že Tříkrálovou sbírku nezastaví epidemie ani v lednu 2022. Stejně jako před rokem budeme respektovat všechna platná opatření. Pevně věříme, že při dodržení přísných opatření budou moci koledníci vyjít předávat radostnou zvěst. Koledovat je dle pravidel sbírky možné od 1. do 16. ledna 2022. Hlavní koledování soustředíme na Hlučínsku do víkendu 7. – 9. ledna 2022. Pokud ale bude v některých obcích či městech potřeba, je možné využít všechny dny a koledovat až do 16. ledna 2022.

Připraveny budou i další možnosti, jak se sbírky zúčastnit a pomoct tak potřebným, kteří žijí kolem nás. Na webu www.trikralovasbirka.cz bude připravena online koleda, přispět bude možné zadáním platebního příkazu či sejmutím QR kódu. Přispívat bude možné až do 31. ledna 2022. Na veřejných místech po celém Hlučínsku budou umístěny tzv. statické pokladničky. Přispět hotovostí tak bude možné například v kostelích, na úřadech, v obchodech apod. Všechny metody jsou podrobně popsány na našich stránkách, kde je také možné najít nejčerstvější informace o sbírce a aktuální seznam míst s tzv. statickými pokladničkami. Vzhledem k tomu, že se situace s epidemií stále mění, je dobré sledovat charitní stránky.

Pro udržení a rozvoj charitního díla je výtěžek Tříkrálové sbírky zásadní. Dle stanoveného klíče zůstane 65 % výtěžku v našem regionu a konkrétně pomůže lidem, kteří jsou našimi příbuznými, přáteli, známými či sousedy. Děkujeme všem, kdo svým příspěvkem vyjádří solidaritu s těmi, kdo jsou v těžké životní situaci. Velké poděkování patří dobrovolníkům, bez kterých by realizace sbírky nebyla možná a kteří vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru sbírky.

Síla a krása Tříkrálové sbírky je v jejím poselství, které vzhledem k probíhající epidemii zní ještě hlasitěji než v minulosti. Radostná zvěst, kterou přinášejí Tři králové je plná naděje, lásky a porozumění. Nenechme si toto poselství uniknout a prožijme jej společně naplno.

Tříkrálová sbírka 2022 - jak přispět

ONLINE

Navštivte ONLINE koledu a přispějte do 31.1.2022. Je nutné vyplnit název města, obce nebo PSČ. Vždy je nutné vybrat z nabídky „Charita Hlučín“. Jen tak přispějete naší Charitě.

 

Bankovním převodem

Pošlete částku na účet 66008822/0800 s variabilním symbolem 777988005. Zadání var. symbolu je velmi důležité. Jen tak bude částka přidělena Charitě Hlučín. Také do 31.1.2022.

 

QR kódem

 

Do kasičky na místech, která uvedeme na našich stránkách do 16.1.2022.

Do kasičky koledníkům, kteří zazvoní u Vašich dveří (umožní-li to protiepidemická opatření).  

 

About The Author

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský