Prožijte Svatý týden a Velikonoce s televizí Noe – živé přenosy bohoslužeb, pořady a filmy

Ostrava – Tvůrčí tým televize Noe neúnavně přináší každý den přímé přenosy bohoslužeb a dalších pořadů pro své diváky. Nejinak tomu bude i v příštích dnech, kdy budeme prožívat bezprostřední přípravu na Velikonoce. Kromě přímých přenosů nabídne televize také hodnotné filmy.

Ve dnech velikonočního třídenní budou k přenosům bohoslužeb a obřadů zařazena mimořádná vystoupení kněží v televizním studiu, ve kterých vysvětlí průběh jednotlivých obřadů a jejich symboliku. Kromě mnoha dokumentů a koncertů s velikonoční tématikou nabídne televize Noe i filmové novinky a obnovené filmové premiéry.

Televize Noe přináší ve spolupráci s vatikánskou televizí divákům každé ráno v 7.00 hodin přímý přenos ze mše svaté, kterou celebruje papež František. Tyto přenosy z kaple domu sv. Marty budou přinášeny i nadále.


JezisFilm


Život Ježíše Krista – televizní premiéra

V české televizní premiéře odvysílá nové filmové zpracování Ježíšova života s názvem Život Ježíše Krista. Tříhodinový snímek z roku 2003 je natočený věrně podle Janova evangelia a bude uveden ve dvou částech.

Premiéra v pátek 10. 4. v 22.20 hodin (repríza v sobotu 11. 4. V 13.50 hodin.)


MotyliCirkus


Filmová novinka – Motýlí cirkus

Filmovou novinkou je také krátký hraný snímek Motýlí cirkus. V hlavní roli Willa uvidíme Nicka Vujicice, který se narodil bez končetin. Hraje muže, který „pracuje” jako atrakce v cirkusu. Chodí se na něj dívat lidé z okolí, kteří si většinou neuvědomují, jak těžký má život. Jednou ho uvidí dva muži, kteří mají svůj vlastní skromný cirkus. Willovi se zalíbí a přidá se k nim. Díky lidem z nového cirkusu poznává, co je to přátelství, a získává naději na lepší život.

 

Premiéra v neděli 12. 4. v 20.05 hodin (repríza v pondělí 13. 4. v 13.10 hodin)


PoutMartinSheen


Místo šmigrustu „Přejeme si“ a hraný film Pouť

Na Velikonoční pondělí připravuje televize Noe speciální velikonoční vydání pořadu „Přejeme si“, ve kterém bude možno pozdravit své blízké a prostřednictvím televizní obrazovky jim popřát.  Téhož dne ve večerních hodinách uvede Noe obnovenou premiéru filmu Pouť s Martinem Sheenem v hlavní roli. Je to příběh amerického lékaře, který se vinou tragických okolností vydá na neplánovanou pouť po svatojakubské cestě do Santiaga de Compostela. A tato pouť zcela převrátí jeho životní hodnoty a směřování.

Přejeme si – Velikonoční Speciál v pondělí 13. 4. od 20.05 hodin.

Film Pouť v pondělí 13. 4. od 21.05 hodin.

Nový pořad „Nebojte se“ provede velikonočním oktávem

Ve velikonočním oktávu je připraven nový pořad s názvem Nebojte se. Od 15. dubna v něm budou pravidelně každou středu od 21.00 do 22.00 hodin kněží a odborníci živě odpovídat na otázky diváků týkající se nejen duchovního života.

Neděle Božího milosrdenství se sv. Faustynou Kowalskou

Na neděli Božího milosrdenství, která připadá na 19. dubna, připravuje televize Noe velký polský hraný dokument o svaté Faustyně Kowalské s názvem Láska a milosrdenství.

Velikonoce Bohoslužby na televizi Noe


MseSvata


pravidelně:

pondělí – pátek:          12:00   mše svatá z kaple Telepace

středa:                         20:00   adorace nebo Večer chval

středa:                         09:20   Generální audience s papežem Františkem

neděle a velikonoční přenosy:

sobota 04.04.  18:00 Mše svatá z Květné neděle, kostel sv. Václava v Ostravě s účastí zástupců Sekce pro mládež při ČBK

neděle 05.04.  10:00 Mše svatá z náměstí sv. Petra s papežem Františkem

                        18:00 Mše svatá z Květné neděle, kostel sv. Václava v Ostravě

čtvrtek 09.04.  09:30 Mše sv. se svěcením olejů – bazilika sv. Petra v Římě

                        18:00 Mše sv. památka Poslední večeře Páně, kostel sv. Václava v Ostravě

pátek 10.04.    17:00 Velkopáteční obřady, bazilika sv. Petra

                        21:00 Křížová cesta – Koloseum

sobota 11.04. 20:30 Velikonoční vigilie – bazilika sv. Petra

neděle 12.04.  10:00 Mše sv. z náměstí sv. Petra v Římě s papežem Františkem

                        18:00 Mše sv. Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, kostel sv. Václava v Ostravě

neděle 19.04. 10:30 Mše svatá

neděle 26.04.  10:30 Mše svatá

Na základě celospolečenské situace způsobené virem COVID-19 aktuálně upravujeme vysílání televize Noe a aktualizujeme program. Všechny změny a aktuální program naleznete na www.tvnoe.cz a Facebooku televize Noe.

Mimořádné přenosy:

pátek  03.04.   18:00   Mše svatá z kaple Telepace

pondělí 06.04. 18:00   Mše svatá z kaple Telepace

středa 08.04.   18:00   Mše svatá z kaple Telepace

Programové tipy televize Noe

Čtvrtek 9. dubna

20:05 Bůh v Krakově – Polský hraný film ze současnosti.

22:30 Probuzení velké světice – Hluboký a tajemný životní příběh svaté řeholnice Veroniky Giuliani.

Pátek 10. dubna

15:00   Toufarova křížová cesta  – Záznam křížové cesty na závěr mezinárodního festivalu proti totalitě Mene Tekel.

22:35 Život Ježíše Krista (1/2) – První díl české televizní premiéry nového filmového zpracování Ježíšova života.

Sobota 11. dubna

15:25 Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a Spasitele našeho Ježíše Krista – záznam divadelního představení brněnského Studia Martna motivy podkrkonošských sousedských her.

23:10 Život Ježíše Krista (2/2) – Druhý díl biblického filmu.

Neděle 12. dubna

20:05 Motýlí cirkus – Nick Vujicic v hlavní roli oceňovaného krátkometrážního filmu.

20:30 Mise – Legendární film s Robertem de Nirem a s podmanivou hudbou Ennio Morriconeho.

Pondělí 13. dubna

20:05 Přejeme si… Speciální živě vysílaný interaktivní pořad.

21:05 Pouť – Film o neplánované pouti do Santiaga de Compostela.

23:10 L. van Beethoven: 9. symfonie – Záznam koncertu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský