25. 4. 2024
Zveme vás k účasti na tradiční výtvarné soutěžní přehlídce v rámci 14. ročníku akce Modlitba za domov, která probíhá vždy ve státní svátek 28. října při příležitosti oslav Dne vzniku našeho samostatného státu.

Jedenáct členských církví Ekumenické rady církví každý rok spojuje své síly k tomu, abychom důstojně a s vděčností oslavili nabytou svobodu a pomodlili se za požehnání a ochranu pro naši zemi. Součástí akce je bohatý duchovní a kulturní doprovodný program, vyvrcholením je přímý televizní přenos České televize.

Tradiční součástí je již od počátků i výtvarná soutěž, vyhlašovaná pro jednotlivce i žáky mateřských a základních škol. Vedle zajímavých cen je odměnou pro děti i vystavení nejlepších děl a umístění výběru obrázků do přímého přenosu České televize.

Proto Vás zveme, abyste se vy nebo vaše děti zapojili. Můžete tvořit i multimediálně a pomoci dětem natočit na naše téma klip, který se pak může objevit ve vysílání Modlitby za domov a na internetu. Klip může být hraný, animovaný (či kombinovaný) a neměl by výrazně přesáhnout 1 minutu. Odkaz na vytvořený multimediální klip prosím zasílejte na ralfmost@gmail.com předmět: klip MZD.

Tématem letošní Modlitby za domov je „Žít ve společném domě“, uzávěrky pro zasílání děl jsou letos ve dvou kolech: 1. září a 1. října 2020.

Více informací naleznete v přiložených materiálech a konkrétní program akce pak na stránkách www.modlitbazadomov.cz

Autor článku:
Tereza Myslilová