25. 4. 2024
Hollywoodský producent a grafik Angelo Libutti, který pracoval na produkci „The Avengers“ natočí film o blahoslaveném Carlu Acutissovi, italském teenagerovi, kterého bavilo spojení internetu a nových technologií v evangelizaci. Film vznikne ve spolupráci se známým americkým YouTuberem Rayem Grijalbem, který se, podobně jako hlavní hrdina filmu, zabývá hlásáním evangelia v digitálním světě.

Ve filmu zazní věty matky blahoslaveného, ​​která přiznává, že je jeho největší fanynkou. Budou zde i scény ze života teenagera, které zahrají známí herci. V roli Ježíše se představí Robert Renzi, jehož diváci znají především ze seriálů.
„Věřím, že v každém člověku je touha po pravdě, dobře a kráse, kterou může uspokojit pouze eucharistie,” řekl herec v rozhovoru pro CNA.

Hlavním cílem filmu je ukázat tajemství eucharistie ve světle životopisu Carla Acutisa. „Mnoho lidí nechápe, co to je. Nevěří v skutečnou přítomnost Ježíše v Nejsvětější Svátosti, protože o tom nikdy dostatečně nepřemýšleli. Náš film jim v tom má pomoci,“ vysvětluje Angelo Libutti.

Upozorňuje, že o eucharistii a eucharistických zázracích již bylo natočeno mnoho dokumentárních filmů, ale podle jeho názoru žádný z nich nebyl natolik dobrý, aby upoutal pozornost nevěřících a skeptiků. „Snažíme se zajistit, aby byla naše produkce na nejvyšší úrovni, aby všichni, nejen katolíci, měli chuť přijít do kina,“ řekl režisér.

Matka Carla Acutise, Antonina Salzano, před blahořečením přiznala, že její syn snil o profesionální informatice a již od útlého věku točil videa a stříhal filmy na počítači. „Naším filmem chceme také vzdát hold jeho zálibě,“ řekl Angelo Libutti.

Producentovi se zatím na film podařilo vysbírat přes 300 000 dolarů, ale na dokončení je potřeba dvakrát tolik. Díky režisérovým hollywoodským vazbám a tvrdé práci celého štábu se hodně ušetřilo. „Mnoho přátel z tohoto odvětví pro nás pracovalo zdarma kvůli dlouhému přátelství a účelu filmu,“ řekl Angelo Libutti.

Sportovně a společensky založený chlapec, který zemřel v roce 2006 v nemocnici v Monze u Milána, je známý svým výrokem: „Všichni se rodí jako originály, ale mnozí umírají jako fotokopie.“ Papež František tato slova citoval v dokumentu „Kristus žije“, vydaném po synodě o mladých, víře a rozlišování povolání. Svatý otec František určil liturgický den blahoslaveného Carla Acutise na 12. říjen, výroční den jeho smrti.

Zdroj: TK KBS