XXIX. Světový den nemocných a mše svatá za nemocné s biskupem Nuzíkem v televizi Noe

Mši svatou za nemocné, lékaře, zdravotníky a nemocniční kaplany, bude ve čtvrtek 11. února v kapli televizi Noe celebrovat olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík. Bohoslužba bude vysílána v přímém přenose od 18.00 hodin v den, kdy si církev připomíná již 29. Světový den nemocných. Poprvé jej vyhlásil papež Jan Pavel II. v roce 1992. Slaví se v den svátku Panny Marie Lurdské. Právě do Lurd, místa mariánských zjevení, míří od roku 1858 miliony lidí, kteří touží po uzdravení. A řada z nich si zázračné uzdravení skutečně vyprosila.

surgery 1807541 1280


„V církvi máme mnoho způsobů, jak můžeme nemocným pomáhat. Zejména v době pandemie koronaviru. Pokud je nemůžeme navštívit, aby se necítili sami, můžeme jim namalovat pěkný obrázek nebo koupit kytičku, vypomoci v domácnosti, zatelefonovat. Můžeme ale pomoci i modlitbou,“ uvedl František Zakopal, Národní koordinátor duchovní péče ve zdravotnictví ČBK. Modlit se za nemocné bude v tento den biskup Josef Nuzík, který je předsedou Rady pro zdravotnictví České biskupské konference.

„Biskupové ve všech diecézích v tyto dny obvykle navštěvují nemocné v nemocnicích, setkávají se s lékaři a zdravotníky nebo slouží mše svaté přímo v nemocnicích. Letos to však epidemiologické podmínky neumožňují. Z toho důvodu bude díky přenášena mše svatá na programu televize NOE obětovaná za nemocné, zdravotníky, lékaře a nemocniční kaplany. Celebrovat ji bude Mons. Josef Nuzík,“ dodal národní koordinátor František Zakopal.

Stejně jako každý rok napsal papež František Dopis nemocným, který naleznete na stránkách Duchovní služby pro nemocné www.dspn.cz – zde

Naleznete tam také přímluvy, určené přímo pro slavení mše svaté za nemocné. „Biskupové a kněží se rovněž mohou zapojit do slavení mší svatých za zdravotníky, lékaře a nemocné, které jsou slouženy nepřetržitě každý den od listopadu 2020,“ upřesnil František Zakopal. Kalendarium s rozpisem bohoslužeb celebrovaných za nemocné za nemocné najdete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský