Duben se sv. Ludmilou

Online přednáška – Svatá Ludmila a tumby českých svatých

 

29. dubna od 18:00 vás zveme na další on-line přednášku o sv. Ludmile. Nyní budeme hovořit s archeoložkou Milenou Bravermanovou o sv. Ludmile a relikviářových tkaninách českých světců. Připojit se můžete zdarma pod tímto odkazem.

Těšíme se na vás a uvítáme, když pozvánku budete šířit dál. Předchozí přednášku Jakuba Izdného najdete uloženou na našem YouTube kanálu.

Cyklus on-line přednášek o sv. Ludmile pokračuje na téma: Textilie z tumb českých svatých. O tématu bude hovořit Milena Bravermannová, která se zabývá vývojem textilní výroby a doklady textilní produkce v archeologických nálezech ve středověku.

K přednášce Bravermanová dodává: “Pro světcovo zpřítomnění byla potřebná jeho tělesná schrána anebo předměty, kterých se dotýkal, což byly, pokud byl mrtvý mučedníkem, především nástroje umučení. Také však textilie. V relikviářových schránách se tak ponechávalo nejenom původního odění světce, ale i všechny postupně vložené tkaniny, dotykem se svatým tělem na ně jakoby přešla zázračná moc.”

 

Přednášku pořádá spolek Svatá Ludmila 1100 let, který zaštiťuje akce směrem k 1100. výročí smrti sv. Ludmily.

K události se připojíte zdarma ZDE.

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský