21. 2. 2024

V postní době nás může spojovat Diecézní modlitební výzva za mír i společné modlitby křížových cest pod širým nebem na různých místech v diecézi. Můžeme tam přinést balík bolestí a zranění, se kterými do postní doby mnozí vstupujeme.

 

 

Odrazovým můstkem pro letošní postní diecézní aktivitu byla loňská modlitební výzva připravená se slovenským projektem Saletini Rozkvet. Tentokrát projekt vzešel z naší diecéze a modlitební úmysly se budou týkat míru a pokoje ve světě i mezi námi. Podobně je rozčlenil papež František loni v říjnu v mariánské zásvětné modlitbě: „Svěřujeme a zasvěcujeme ti své životy, každé vlákno svého bytí, vše, co máme a čím jsme, navždy. Zasvěcujeme ti církev, aby svědčila světu o Ježíšově lásce, aby byla znamením svornosti a nástrojem míru. Zasvěcujeme ti náš svět, zvláště ti zasvěcujeme země a regiony, kde se válčí.“

 

Stejně tak i diecézní modlitební aktivita bude střídat prosby za země a regiony, kde se válčí, konkrétní ukrajinská města a také přímluvy za mír a pokoj uprostřed našich rodin a farností. Kompletní rozpis najdete ZDE.

 

Propojí nás ovšem nejen modlitba v domácnostech, ale i společná setkání. Na každou postní neděli je v plánu křížová cesta pod širým nebem na různých místech diecéze. Začneme 18. února v Bílovci, kde pobožnost povede biskup Martin. O týden později do Hradce nad Moravicí přijede generální vikář Jan Czudek a 3. března do Rudy u Rýmařova zavítá P. Daniel Vícha. Čtvrtou postní neděli 10. března bude křížová cesta na Cvilíně u poutního kostela a věřící se tam budou moct setkat s biskupem Martinem. Ten se ujme 17. března také křížové cesty v areálu frýdecké baziliky. Na Květnou neděli 24. března je v plánu pobožnost křížové cesty na Uhlířský vrch u Bruntálu s biskupským vikářem P. Danielem Víchou. Pobožnosti začnou vždy ve 14.30 u prvního zastavení křížové cesty.

Na závěr každého setkání bude v případě dobrého počasí připraveno i malé občerstvení.

 

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský