22. 4. 2024

SVĚTOVÝ DEN MLÁDEŽE

Setkání s papežem v Lisabonu 2023

Motto: „Maria se vydala na cestu a spěchala.“ (Lk 1,39)

– Světové dny mládeže se konají od roku 1984. Jednou za tři roky se mladí lidé z celého světa setkávají s papežem, v ostatních letech si pak tento den připomínají na Květnou neděli v diecézích.

– Světové dny mládeže 2023 se budou konat v srpnu v roce 2023 v Lisabonu. Místo konání oznámil papež František v neděli 27. ledna 2019 na závěrečné mši Světových dnů mládeže 2019 v Ciudad de Panamá. Původně se měly konat v roce 2022, ale kvůli pandemii koronaviru byly odložené na rok 2023.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HYMNA SDM V LISABONU 2023

 

 

LOGO

 

Dominantní část loga tvoří kříž, symbol nekonečné Boží lásky, ze kterého vše vychází. Křížem vertikálně prochází vlna, která představuje cestu. Jde o pozvání adresované mladým, aby nezůstávali stát, ale aby byli protagonisty při budování spravedlivějšího světa. Cesta také připomíná Pannu Marii, která spěchá za Alžbětou, aby jí mohla sloužit. Tento pohyb zdůrazňuje výzvu mladým lidem, aby obnovili svoji „vnitřní sílu, své sny, nadšení, naději a velkorysost“. Na bílé cestě je paralelně zobrazená žlutá vlnka symbolizující Ducha Svatého a červený růženec, který připomíná osobní úctu portugalského lidu k Panně Marii Fatimské i tamější důležitou poutnickou tradici.

 

ZDROJE

– https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/201019bylo-zverejneno-logo-svetovych-dnu-mladeze-2023-v-lisabonu

– https://www.cirkev.cz/svetovy-den-mladeze

– Google obrázky –

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btov%C3%A9_dny_ml%C3%A1de%C5%BEe

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský