Chirurgická léčba ukončena, papež však zůstane ještě několik dní v nemocnici

Papež František zůstane ještě několik dní v nemocnici, potvrdil v dnešní tiskové zprávě o zdravotním stavu Svatého otce ředitel vatikánského Tiskového střediska Matteo Bruni.

Oficiální sdělení uvádí, že papež František strávil klidný den a dokončil pooperační chirurgickou léčbu“V zájmu optimalizace léčebné a rehabilitační terapie zůstane Svatý otec hospitalizován ještě několik dní.” Prohlášení dále informuje, že po nedělní modlitbě Anděl Páně se papež chtěl setkat s několika mladými pacienty z onkologického oddělení a s jejich rodinami, kteří je poté doprovodili na mariánskou modlitbu na balkón v desátém patře. Po skončení modlitby pozdravil pacienty na patře a krátce promluvil s lékařským a ošetřovatelským personálem. Odpoledne sloužil mši svatou v soukromé kapli.

Tiskové sdělení neopomíjí zmínku o úspěchu fotbalových týmů obou papežových zemí – Argentiny a Itálie –  a dodává, že Svatý otec se při této příležitosti zastavil nad významem sportu a jeho hodnotami, nad sportovním chováním, které učí přijmout každý výsledek, včetně porážky: “Jen s tímto postojem se může člověk tváří v tvář životním těžkostem vždy znovu postavit na startovní čáru, bojovat a nevzdávat se, s nadějí a důvěrou.”

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský