20. 2. 2024

Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie

Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře a Arcibiskupství pražské vás zvou na 287. výročí korunovace milostné sošky Panny Marie Svatohorské ve dnech 29. a 30. června 2019, které bude slaveno současně jako hlavní pouť české církevní provincie ke 120. výročí narození kardinála Františka Tomáška.

Oslava v předvečer výročí korunovace sošky Panny Marie Svatohorské:
Mši sv. 29. 6. 2019 v 19.30 hod. celebruje pan biskup Karel Herbst. Po ní následuje světelný průvod. 

V den slavnosti mši svatou v 9 hodin u Korunovačního oltáře bude celebrovat kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český, a to za spoluúčasti českých a moravských biskupů. Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 

Přesný program dvoudenní slavnosti je na plakátku nebo na www.svata-hora.cz. 
V den slavnosti je možnost získání plnomocných odpustků za obvyklých podmínek. 

Ostatní bohoslužby budou jako v neděli. 

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018  Římskokatolická farnost Bolatice farnostbolatice  Správce stránek / Web vytvořil / Tomáš Radošovský